15 – 19 czerwca – wizyta uczniów z Stromberg w Polsce.

tn_1368520705_logo_pnwm_dopisek_poziom_cmyk

Najwyższy czas, żeby przypomnieć wizytę uczniów niemieckich z Integrierte Gesamtschule Stromberg w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej. Rewizyta naszych niemieckich przyjaciół miała miejsce od 15 do 19 czerwca. Podczas tego pobytu uczniowie polscy gościli w swoich domach swoich kolegów i koleżanki: Celin, Marie, Victorię, Malou, Antona, Niklasa i Data. Opiekunowie uczniów pani Karin Klaperski i Kai Dörschuk również byli goszczeni w domach opiekunów z Polski.

W ramach programu zorganizowanego w naszej szkole grupa zwiedzała Suchę, Kraków i muzeum Auschwitz-Birkenau, uczestniczyła w zajęciach integracyjnych i lekcjach przedmiotowych w szkole, warsztatach regionalnych Centrum Zabawki w Stryszawie, a także miała możliwość sprawdzenia się na strzelnicy szkolnej w ZSO.

Dla wszystkich z nich była to pierwsza wizyta w Polsce i jak pisali w końcowych ankietach, byli zaskoczeni faktem, jak bardzo nasz kraj różni się od ich wcześniejszych wyobrażeń – oczywiście wrażenia były bardzo pozytywne i wielu z nich deklarowało chęć powrotu do Polski w przyszłości.

IF

« von 2 »
Print Friendly, PDF & Email